Egzersiz sırasında hareketi uyguladığınız tekrar ya da süre boyunca, özellikle son bölümlerde vücudunuzda zorlanmalar hissetmeniz gayet normaldir. Kaslar, belirli seviyede zorlanmalar sayesinde kuvvet kazanacaktır. Fakat bu ağrıların artması ya da sürekli olması bazı sorunlara yol açabilir. Aşağıda sırasıyla aşırı zorlanmalar hissettiğinizde yapmanız gereken 3 yöntemi sıraladık:

1. Yaptığınız hareketin tekniğini yanlış yapıyor olabilirsiniz. Lütfen videodan tekrar hareketi ayrıntılarını izleyin.

2. Hareketi çok hızlı ya da çok yavaş yapıyor olabilirsiniz. Rahatça nefes alıp verebileceğiniz bir ritimde yapmalısınız.

3. Daha önceden sakatlık yaşadığınız bir bölge yeniden ağrıyor olabilir. Bu durumda önce hareketin tekrar/süre sayısını %20 azaltın. Ağrı hala devam ediyorsa, o hareketi uygulamayın ve "Mesajlar" bölümünden ekibimize bu durumu iletin.

Önemli Not: Egzersiz programlarınız, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda adım adım zorlanacak şekilde hazırlanmaktadır. Bu zorlanmalar ise minimum seviyede olmaktadır. Vücudunuz egzersiz programına adapte olana kadar çalışmaya devam etmenizi öneriyoruz. Aşırı durumlarda ise doğrudan doktorunuza başvurmalısınız.

Geri