Image

Çoğu zaman yaşamımıza bir şeyler katmak için çabalarız. Yeni hobiler, araçlar, geziler, insanlar... Yapılan her şey aslında daha iyi bir hayata kavuşmak ve olduğumuz durumdan bir adım daha ileriye gitmek içindir.

Peki sağlıklı olmak, daha sıkı ve güçlü bir vücuda sahip olmak için hayatımızda nasıl bir değişiklik yapmalıyız?

Konu sağlık olunca, günlük yaşamımıza bir şeyler eklemek yerine çıkarmamız gerekir. Çünkü şuanki fiziksel durumumuz halihazırda uzun süredir hayatımızda olan olumsuz alışkanlıklardan dolayı olabilir. Bu alışkanlıkları değiştirdiğimizde, her şey daha güzel olacaktır.

Yaşamımızdan çıkardığımızda bizi daha sağlıklı yapacak 3 şey;

1)Geç Uyumak, Zor Uyanmak

Uyku, bebekken bizi büyüten, yetişkinken bizi geliştiren en büyük etkendir. Günlük hayatta enerjimizin durumu uykumuzun kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle yaşam tarzımıza uyku kalitemizi dahil etmemiz gerekiyor.

Sabahları zımba gibi uyanıp güne 10 puanla başlamak mı istiyorsunz yoksa kafeinle uyananlardan mı olmak istiyorsunuz?

2)Şekeri Çıkarın

Son zamanlarda şekerin metabolizmada yarattığı yıkımları ve zararları duymuşsunuzdur. Bu bülteni şekerin zararlarına ayırmayacağız ama bilinen en büyük zararı, fazla kiloların nedeni olmasıdır. Şekeri hayatından çıkardığınızda kilonuzun normal seviyelere indiğini ya da çıktığını göreceksiniz.

3)Olumsuz Düşünce Yapısı

Suya yapılan deneyi biliyor musunuz? Doktor Emoto, suyun üzerinde düşüncelerin etkisini incelemek için suları olumlu ve olumsuz kelimeler içeren kaplara koydu. Suların moleküler yapısını incelediğinde olumlu sözcükleri içeren kaplardaki sular daha simetrik ve güzel görüntüye, olumsuzlar ise bozuk bir görüntüye sahip olduğunu kanıtladı. Vücudumuzun %70’inin su olduğunu düşünürsek, olumsuz düşünceler de bizim yapımızı bozacaktır. Bu nedenle daima olumlu ve doğal olmakta fayda var.30 Temmuz 2017