Image

Egzersiz programlarının yazılmasında çok farklı yaklaşımlar vardır. Kilo-boy oranı, maksimum kuvvet ölçümleri, test antrenmanları ya da direk amaç dikkate alınarak programlar eğitmenler tarafından yazılmaktadır.

Evinizdespor.com’un sistemi ise, kişinin hali hazırdaki sakatlık durumu, boy-kilo uyumu ve adım adım gelişim yollu sistemdir.

1) Kişinin Sakatlık Durumu

Evinizdespor.com antrenman sisteminde, kişilerin geçmişte fiziki ve metabolik sakatlıklarına göre programlar hazırlanır. Programların yer aldığı hareketler, kişinin sakatlığının ilerlememesini sağlar ve kişi hedefine vücudunu koruyarak ulaşır.Sistemimiz, örneğin dizinde menisküs olan üyelerimize tehlike arz edecek Squat hareketini oluşturmak yerine Half Squat ya da Static Lunge hareketini oluşturur. Böylece benzer kas gruplarının diz bölgesine zarar vermeden uygulanmasını sağlar.

2) Boy-kilo Uyumu

Evinizdespor.com sistemi, kişinin boy ve kilo bilgisine göre programının şiddetini belirler. Kilo fazlalığı kişinin boyuna göre tahmini olarak daha fazla yük bindireceği için antrenman programı da bu bilgi dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Evinizdespor.com sistemi tam olarak bunu yapmaktadır.

3) Adım Adım Gelişim

Evinizdespor.com’da programlarınız oluşturulurken sadece 1 aylık değil, 12 aylık programınız oluşturulur. Her ay size yeniden form gönderilir ve bilgileriniz güncellenerek egzersiz programınızı etkiler. Siz sadece programınızı haftada 3 gün, günde 20 dakika uygulamanız yetecektir.

Evinizdespor.com, diğer uygulama ve web sitelere göre kişiye özgü daha sağlıklı programlar sunar. Tek tip hazır programları paket olarak satmak yerine, hedefe yönelik kişisel programlar üretmede en iyi sisteme sahiptir.4 Aralık 2016