Image

Dünyada spor önceleri sadece profesyonel anlamda yapılan ve atletlerin kendilerini geliştirmek için yaptığı antrenmanlar bütünüydü.

80’li yıllardan sonra vücut geliştirme sporu popülerleşince spor salonları da gitgide artmaya başladı. Spor yapmak sadece kas görünürlüğü sağlamak olarak insanların zihinlerine kazındı.

Günümüze geldiğimizde spor salonları yine aktif rol oynasa da antrenman bilimi hızla gelişti ve değişti. Artık tek tip bir antrenman yöntemi yok. Yüzlerce farklı antrenman yöntemi geliştirildi ve spor doktorların herkes için ısrarla önerdiği bir çözüm olma noktasına yükseldi.

Kişiye özel antrenman yöntemleri teknolojinin de katkısıyla artık bilgisayarların ve yapay zekaların program üretebildiği ve bu programların insan spor koçları kadar kaliteli programlar olduğu kanıtlanan bir dönemdeyiz. Günümüzde insanların zaman kısıtlılığını da hesaba katarsak, evde antrenman yapmanın spor salonuna gitmekten daha avantajlı olduğu kesin. Evde spor yapmak, spor salonuna gitmekten bir çok konuda daha avantajlıdır. Bu avantajlardan bazıları;

1) Zaman Tasarrufu Sağlayın!

Uyan,

Evden işe,

Yorul,

İşten eve,

Hazırlan,

Evden spor salonuna,

Trafik,

Salonda 2 saat,

Trafik,

Eve dön,

Uyu...

Spor salonu, iş ve okul yaşamı yoğun olan insanların çoğu için uygun olamıyor. Evde kişiye özel programla antrenman yapan biri tüm eziyetlerden kurtulabiliyor.

2) Antrenman Programı Sade ve Etkilidir.

Evinizdespor.com’da üretilen programlar hareket temelli programlardır. Spor salonlarında 2-3 saat çoğu kişiyi sadece yoran hareketler yerine, sadece gelişiminize yönelik hareketlerden oluşan programlar uygularsınız.

3) Ev Rahatlığında Sizin Ortamınızda

Spor salonunlarının son zamanlardaki en büyük işlevi, insanlara sosyalleşme imkanı vermesidir. Ama asıl amaç olan kilo verme ya da kuvvet artışları, bir süre sonra salona yıllık ödeme yapılsa bile salonun bırakılmasına neden olur. Evde 20-30 dakika arası, sadece hedefine yönelik hareketlerin içerdiği bir antrenman programı uygulandığında yüksek verim alacaktır.

Evinizdespor.com sizlere bir alternatif değil, yaşam tarzınıza dahil edeceğiniz köklü bir değişim fırsatı sunuyor. Hareket ve spor kültürü önce kişilerde sonra da toplumda yansır. Sistemimiz sayesinde hem kişisel amaçlarınıza ulaşacaksınız hem de uzun vadede sporun zihinsel faydalarının keyfini süreceksiniz.4 Aralık 2016